Çelik Takılar Hakkında Bilgilendirme

BİLGİLENDİRME.

                Paslanmaz çelik ile üretilen takılar altın ve gümüş alyans ,küpe,kolye ve gibi değerli madenler ile yapılan takılar kadar görsel ve onlardan sağlık açısından daha faydalıdır. Çelik kolye,alyans  takılarda içeriğindeki krom nedeniyle paslanma ve kararma olmaz. Bayanların en çok sık karşılaştığı alerjik reaksiyon olmaz. Bunun nedeni içeriğinde nikel olmamasıdır. Gümüş takılarda zaman içinde kararma olmasına ragmen çelik takıda bu olmaz. Denizde, havuzda ve banyoda çıkarmadan rahatlıkla kullanım özelliğine sahiptir. Bayanların en çok mutfak ve temizlik sırasında yaşadıkları gümüş ürünlerde kararma paslanma ve alerji çelik alyans,kolye ve küpelerde . Altın kolye,küpe ve alyans  modelleri kadar görsel fakat fiyat olarakta altın fiyatının onda biri ile bütçenizi sarsmayacak fiyat aralığındadır. Lidya Steel Çelik takılarda Avrupa Birliği standartları geçerlidir. Ürünlerimizde üretici firmalardan CE standart belgeleri istenmektedir. Bu sebepten dolayı sağlık açısından risk oluşturmaz.

Bildiğiniz gibi medikal sektörde ,sağlıklı yapısı nedeniyle özelikle  ortapedik ameliyatlarda paslanmaz çelikten üretilmiş aletleri tercih etmektedir.

Dayanıklılık: Çelik takıların yapısı çok sert olduğu için kırılmaz yapıdadır.

Paslanmazlık: Pas tutmayan bir ürün daima görsel olarak iyi durur, altın görselliğini senelerce kaybetmez.İçeriğinde krom   Çelik takıların en önemli paslanmazlık özelliğidir. Çelik takılar ile denize havuza girebilir,duş alabilirsiniz.

Yıkanabilirlik : Ürünlerimiz yıkanabilir özelliktedir. Denize ,havuza girebilir , gerekirse yıkayabilirsiniz. Terleme, parfüm kullanma durumlarından ürünlerimiz etkilenmez. Kararmaz.Özelikle buşalık yıkama esnasında çıkarmamanızı önerilir parlaklığı bu şekilde uzun süre sağlanır. 

Görsellik: Paslanmaz çelikte pas plakası oluşmayacağı için devamlı parlak ve temiz görünür. Tüm çelik ürünler birebir olarak altın,gümüş ve platin renklerde olup çelik alyans,kolye,bileklik ve küpeleri ayırt edilmesi çok zordur. Çelik ürünlerde kararma, paslanma ve korozyon olmaz.

Alerji Hijyen Sağlık : Üzerinde bakteri ve mikrop barındırmaz ve sağlığınızı  olumsuz etkilemez. Ayrıca paslanmaz çeliğin yapısı nedeniyle cilde zarar vermemsi deneni ile  medikal malzeme olarak kullanılır ayrıca cerrahi alanda protez olarakta  kullanılmaktadır.